YAT TV

Royal Huisman, 55 Metrelik Akıllı Süper Yat ” Sangi ” İçin Harekete Geçti

Royal Huisman, 55 Metrelik Akıllı Süper Yat ” Sangi ” İçin Harekete Geçti
9
20 Ekim 2019 - 5:25

Bir süredir envanterine yeni fırkateyn katma arayışında olan Yunanistan’ın Naval Group’tan Belharra sınıfı fırkateynler satın alacağı öne sürüldü.
Royal Huisman, 55 metrelik ‘akıllı’ süper yat Sangi için harekete geçti. Performans, uzun menzil ve tasarruf fikirlerini bir araya getiren bir konsept olan süper yat Sangi, çevre dostu özelliklerle karşımıza çıkıyor.
Hollandalı tersane Royal Huisman, 55 metrelik ‘akıllı’ süperyat projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Monaco Yat Fuarından hemen önce lansmanı yapılan süperyat Sangi projesinin tasarımını, Cor D Rover ve mühendisliğini Van Oossanen gerçekleştirdi.

Performans, uzun menzil ve tasarruf fikirlerini bir araya getiren bir konsept olan süper yat Sangi, çevre dostu özelliklerle karşımıza çıkıyor. Projenin ‘akıllı’ süper yat olarak anılmasının sebebi, hafif alüminyum gövdesine donatılan ve enerji yönetimi yapabilen akıllı itiş sistemleri.
Hibrit ve ful elektrikli seçenekleriyle üretilmek üzere tasarlanan konsept, akıllı enerji yönetimi sistemleri sayesinde enerji üretimini optimize ediyor, saklıyor ve kullanıyor. ‘Değişim’ anlamına gelen Sangi ismiyle dikkat çeken tasarım, daha az makine dairesine ihtiyaç duyduğu için daha geniş yaşam alanları sunuyor. Royal Huisman alıcılara, iç mekan düzeninden stile ve itiş sistemlerine kadar geniş çaplı seçenekler sunuyor. Süperyatın üst bina tasarımı bile, alıcının tercihine göre değiştirilebiliyor.

kaynak:vira